قسمت دوم

اجاره خودرو در تهران!!؟

در مقالات گذشته به این مهم اشاره شد که چرا باید خودرو اجاره کنیم.
درباره امتیازات خودروهای اجاره ای و هزینه های خودروی شخصی سخن راندیم اما بعد از آن مقاله عده ای گفتند که ای کاش اطلاعات دقیقتری راجع به این مقایسه می دادید.

پس ما تصمیم گرفتیم این بحث را در چندین مقاله پرورش دهیم تا هموطنان عزیزمان بتوانند با بهترین انتخاب وضعیت اقتصادی کشور را رو به بهبودی ببرند.
با توجه به اینکه تخصص شرکت ما در خودروهای داخلی می باشد اجازه دهید با مثالی کوچک از خودروی پژو پارس شروع کنیم:

خودروی پژو پارس که در بازار فعلی در بازه قیمتی هفتاد تا هشتاد میلیون تومان موجود می باشد.

در مقالات گذشته اشاره شده بود که می توان از هزینه خرید یک خودرو به عنوان سرمایه استفاده کرد تا نه تنها پولتان از بین نرود بلکه سود هم داشته باشد و با تراز مالی خوب خوشنودتان سازد.
این در حالیست که وقتی شما خودرو را اجاره می کنید تنها حدود دو میلیون تومان ودیعه تخلفات راهنمایی و رانندگی را می پردازید (که البته عده ای برای حفظ این ودیعه تلاش می کنند تا جریمه کمتری داشته باشند و در نتیجه تخلفات از خیابان های ما فاصله گرفته و هر کس با رعایت آداب رانندگی، شهری زیباتر می سازد.) واین مفهوم کامل کلمه صرفه جوییست.

یکی دیگر از نکات مهمی که خیلی کم به آن شاره شده و مجال بحث در این رابطه در آن نبوده مبحث بسیار مهم اختلافات قضائیست.
متاسفانه دیده شده برخی خودرو ها مشکلاتی اعم از خلافی زیاد، اختلافات ورثه ای، اختلافات خانوادگی، زدگی های روی بدنه که گفته نشده، مشکلات فنی و… دارند که این در زمان تحویل خودرو به شما یا زمان انتقال سند یا انتقال پلاک و یا در حین استفاده بروز پیدا می کند تازه اول دوندگی های قضائیست که نتیجه آن هم هیچوقت قابل پیشبینی نبوده(امیدوارم هیچ زمانی پایتان به محاکم باز نشود).

سرویس ادواری

سرویس ادواری یا همان سرویس های دوره ای که در خودروهای وارداتی هر پنج هزار کیلومتر است. این سرویس ها بسته به نوع خودرو و سازنده آنها و یا گارانتی داشتن یا نداشتن آن بروی هزینه ها تاثیر گذار است.
به طور متوسط (تجربه شخصی) در رنج خودروهای تا دویست و پنجاه میلیون تومان هزینه سرویس دوره ای در حدود شش صد هزار تومان و خودروهای پراصطهلاکی هم چون ب ام و(BMW) در حدود یک میلیون تومان می باشد که توجه داشته باشید یا هر پنج هزار کیلومتر و یا هر شش ماه(هر کدام زودتر برسد) و اگر شما به هر دلیلی نتوانید در روز مقرری که خودرو نیاز به سرویس دارد به نمایندگی مراجعه کنید در دفترچه گارانتی شما این مطلب ذکر می شود و از شما تعهدی مبنی بر عدم مسئولیت شرکت در نقص های فنی آینده و کارت زردی برای شما صادر می شود که اگر یکبار دیگر این تاخیر ایجاد شود گارانتی شما باطل می شود که این به مفهوم افت قیمت شدید خودروی شما و هزینه های سرسام آور سرویس های دوره ای می شود.

برای اینکه این مقاله طویل نشود شما را دعوت می کنیم به همراهی شرکت اجاره خودرو انصاف در مقالات آینده.

آنچه را می پسندید سوار شوید.

خود را با قیمت های خرید محدود نکنید.