تویوتا پریوس – Toyota Prius

می توانید پرفروشترین و محبوبترین هایبرید دنیا را با کمترین هزینه در مرکز تهران بدون هیچ محدودیت ترافیکی برانید.

Toyota Prius (تویوتا پریوس) از اولین خودروهای ناوگان انصاف می باشد که با افتخار آن را در خدمت شما می گذاریم.
از امتیازات مهم این خودرو می توان به مجوز ورود به محدوده طرح و ترافیک اشاره کرد

که دغدغه خیلی از ساکنان پایتخت است.

تویوتا پریوس از تکنولوژی سینرژی در سیستم هایبریدش استفاده شده با این توضیح که در زمان فشردن پدال ترمز یا رانندگی در سراشیبی ها باطری های خود را شارژ می کند تا در سرعت های پایین فقط روی برق و در سرعت های بالاتر موتورهای برقی به کمک موتور بنزینی بیایند.

ظاهر

در این قسمت هم پریوس حالتی سه بعدی و فضایی داشته باشد. بخش زیادی از عقب پریوس را قطعات پلاستیک سیاه رنگی تشکیل می‌دهند که روی درب صندوق و زیر سپر را فرا گرفته‌اند و مسلما در کاهش وزن و هزینه تولید این خودرو مؤثر هستند.

اطلاعات تکمیلی از تست سایت زومیت:طراح خلاق و نوآور پریوس، شونساکو کوداما (Shunsaku Kodama) با پیروی از سبک طراحی جدید تویوتا موسوم به یوبوشین (Yu-bu-shin) به معنی زیبایی هوشمندانه، این خودرو را طراحی کرده است.

مدیران تویوتا معتقدند خودورهایی از این شرکت که در علم و فناوری پرچم‌دار این برند هستند(toyota prius)، در آینده با فلسفه‌ی طراحی یوبوشین عرضه خواهند شد که در عین زیبایی، منحصر به فرد، مدرن و حجیم به نظر خواهند رسید.

طراحی پریوس

حالت چراغ‌ها، همراه با سپر جلو و فرم بدنه، به خوبی هوا را می‌شکافد و هدایت‌ می‌کند. طراحی آینه بغل و حتی چراغ عقب، هماهنگ با محاسبات دقیق آیرودینامیک بوده است.

درنتیجه مقاومت پریوس در برابر هوا کم شود و مصرف سوخت آن، همراه با صدای احتمالی خودرو در سرعت‌های مختلف و در مواجه با تندبادها، کاهش یابد.

چهار نوع حالت رانندگی در پریوس وجود دارد که با جعبه‌دنده‌ی CVT آن هماهنگ شده است.نوع اول حالت عادی (Normal Mode) نام دارد و حرکت نرم و کم‌صدای خودرو با شتاب و مصرف سوخت بهینه در پی دارد.

نوع دوم حالت اکو (Eco Mode) که آرام و کم هیجان است و نوع سوم به نام قدرت (Power Mode) پرشتاب و البته تهاجمی‌تر از دیگر حالت‌ها خواهد بود.

نکته‌ی جالب اینجا است که میزان کلی مصرف سوخت و شتاب خودرو در هر سه حالت برای پریوس تفاوتی ندارد و این حقیقت در تست‌های مختلف پریوس ثابت شده است؛

اما عملکرد پریوس به خواست راننده در این سه حالت تفاوت خواهد داشت.

تویوتا پیشنهاد می‌کند که در ترافیک سنگین و ایست و حرکت‌های متوالی، حالت رانندگی روی اکو باشد تا تجربه‌ی رانندگی نرم‌تری از پریوس به هنگام شروع حرکت شاهد باشیم.

در حرکت با سرعت ثابت، مثل سفرهای خارج شهری بهتر است از حالت عادی یا نرمال استفاده شود تا باتری‌ بهتر شارژ شود.

در هنگام نیاز به رانندگی پرشتاب، خصوصا در شیب‌های متغیر مثل مسیرهای کوهستانی، رانندگی در حالت قدرت پیشنهاد می‌شود، چراکه پاسخ پدال گاز به فرمان راننده سریع‌تر خواهد بود و نیازی نیست برای رسیدن به حداکثر قدرت، پدال تا انتها فشار داده شود. نوع چهارم رانندگی با پریوس نیز حالت EV نام دارد و در آن صرفا از باتری‌ها و پیشرانه‌ی برقی برای حرکت استفاده می‌شود که محدودیت سرعتی نزدیک به ۳۰ کیلومتر بر ساعت را به همراه دارد.

اما در عوض خودرو بسیار کم‌صدا و آرام است.

آنچه را می پسندید سوار شوید.
خود را با قیمت های خرید محدود نکنید.

خانه/Home